Iphone Whatsapp Mikrofon Nasıl Açılır ?

Saci

Global Mod
Global Mod
iPhone'da WhatsApp Mikrofonunu Açma

WhatsApp kullanıcıları arasında sesli mesajlar oldukça popülerdir, çünkü hızlı ve kolay bir iletişim sağlarlar. Ancak, bazen iPhone kullanıcıları mikrofonlarının WhatsApp'ta çalışmadığını veya nasıl açacaklarını bilmediklerini söyleyebilirler. Neyse ki, iPhone'da WhatsApp mikrofonunu açmak oldukça basittir ve birkaç adımda halledebilirsiniz.

Adım 1: WhatsApp Uygulamasını Açın

İlk adım olarak, iPhone'unuzda WhatsApp uygulamasını bulun ve açın. WhatsApp'ı açtıktan sonra, sesli mesaj göndermek istediğiniz kişinin sohbet penceresine gidin.

Adım 2: Sesli Mesaj Gönderme İkonuna Dokunun

Sohbet penceresinde, alt kısımda bir mikrofon ikonu göreceksiniz. Bu, sesli mesaj gönderme işlevini temsil eder. Mikrofon ikonuna dokunarak, sesli mesaj kaydetmeye başlayabilirsiniz. Ancak, mikrofonun açık olması gerektiğini unutmayın.

Adım 3: Mikrofon İzni Verin

Mikrofonunuzun WhatsApp tarafından kullanılabilmesi için, uygulamanın mikrofon erişimine izin vermesi gerekmektedir. Eğer daha önce bu izni vermediyseniz, iPhone ayarlarınıza gidin, WhatsApp'ı seçin ve mikrofon erişimini etkinleştirin.

Adım 4: Mikrofonun Açık Olduğundan Emin Olun

Sesli mesaj kaydetmeye başlamadan önce, iPhone'unuzun alt kısmında bir mikrofon simgesi görmelisiniz. Bu simge, mikrofonun açık olduğunu gösterir. Eğer mikrofon simgesi kırmızı çizgiyle kapalıysa, kayıt yapamazsınız. Bu durumda, mikrofonun açık olduğundan emin olmak için iPhone'unuzu kontrol edin.

Adım 5: Sesli Mesajı Kaydedin

Mikrofon açık olduğunda, kaydetmek istediğiniz sesli mesajı kaydedebilirsiniz. Mikrofon simgesine basılı tutun ve konuşmaya başlayın. Mesajı kaydetmek için parmağınızı mikrofon simgesinden kaldırın.

Adım 6: Sesli Mesajı Gönderin

Sesli mesajı kaydettikten sonra, göndermek istediğiniz kişinin adını veya numarasını seçin ve mesajı göndermek için gönder düğmesine dokunun. Sesli mesaj, karşı tarafın WhatsApp'ında çalınacaktır.

Benzer Sorular ve Cevaplar

Soru: iPhone'da mikrofon neden WhatsApp'ta çalışmıyor?

Cevap: iPhone'da mikrofonunuz WhatsApp'ta çalışmıyorsa, mikrofon izinlerini kontrol etmek önemlidir. Ayarlar> Gizlilik> Mikrofon'a gidin ve WhatsApp'ın mikrofona erişim izni verildiğinden emin olun.

Soru: iPhone'da WhatsApp mikrofonu nasıl test edilir?

Cevap: iPhone'da WhatsApp mikrofonunu test etmek için, WhatsApp uygulamasını açın, bir sohbet penceresine gidin ve sesli mesaj gönderme işlevini kullanın. Eğer mikrofon çalışıyorsa, sesli mesajı başarıyla kaydedip gönderebilirsiniz.

Soru: iPhone'da WhatsApp'ta mikrofon simgesi neden kırmızı çizgili?

Cevap: iPhone'da WhatsApp'ta mikrofon simgesi kırmızı çizgili ise, mikrofonun kapalı olduğunu gösterir. Bu durumda, mikrofonu açmak için WhatsApp uygulamasına mikrofon erişim izni vermeniz gerekmektedir. Ayarlar> Gizlilik> Mikrofon'a gidin ve WhatsApp'ın mikrofona erişim izni verildiğinden emin olun.