Broadway yıldızlarından moda ifadelerine: Met Gala 2024'ün İçinde | Moda trendleri

ilayda

Member
James Corden bir kokteyle giderken Metropolitan Sanat Müzesi'nin koridorlarında dolaşırken, sanki mekanın sahibiymiş gibi komik bir şekilde kollarını iki yana açtı. Duvarlardaki değerli sanatı işaret ederek, “Bütün bunları size açıklamamı istiyorsanız bana bildirin” dedi ve arkasında yürüyen Jeff Bezos ve ortağı Lauren Sánchez ile şakalaştı. Her şey çok eğlenceliydi ama Corden diğer birçok ünlü gibi Met Gala'nın müdavimi. Bir de ilk kez gelen ziyaretçiler var. Bu konuklar, alanlarında ne kadar ünlü olursa olsun, çoğu zaman etraflarındaki ünlülerin yoğunlaşmasından biraz şaşkınlık ifade ederler ve hatta yeni okula başlayan bir çocuk gibi biraz tedirginlik gösterirler.

Bad Bunny (soldan sağa), Lana Del Rey ve Zendaya, 6 Mayıs 2024 Pazartesi günü New York'ta Metropolitan Museum of Art'ın Kostüm Enstitüsü Benefit Galasında “Uyuyan Güzeller: Yeniden Uyanış Modası” sergisinin açılışında performans sergiliyor. (Fotoğraflar: Evan Agostini/Invision/AP)

Örnek: Sokak Çocukları. K-pop grubu ilk galalarına toplu olarak katıldı; sekizi de tasarımcı Tommy Hilfiger tarafından kırmızı, lacivert ve beyazın çeşitli varyasyonlarında giyinmişti. Müzeye girdiklerinde büyük iç merdiveni tırmandılar, resepsiyon hattına katıldılar ve ardından yavaş yavaş rahatlamaya başladıklarını söyledikleri kokteyllere yöneldiler. (Ayrıca okuyun: Met Gala 2024: Alia Bhatt'tan Zendaya'ya; Modanın en büyük gecesinde ilgi odağı olan en iyi giyinen 8 ünlü )

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Grup numarası Bang Chan, “İlk başta gergindik” dedi. Grup arkadaşı Felix, “Ne bekleyeceğimizi, kiminle tanışacağımızı bilmiyorduk” diye ekledi. Ancak alıştılar ve şimdiden Chris Hemsworth, Steven Yeun ve Brooklyn Nets guardı Ben Simmons ile görüştüler. Bir de bu yıl birçok ödüle layık görülen ancak ilk kez bir galaya katılan “The Bear” filminin yıldızı Ayo Edebiri vardı. Sunucular Jennifer Lopez, Bad Bunny, Hemsworth ve Vogue'un sunucuları Anna Wintour'u merdivenlerin başında selamlarken neredeyse nefesi kesilmiş gibi görünüyordu; kendisi her zaman olduğu gibi tüm olayı yönetiyordu.

“Burada olduğum için gerçekten çok ama çok heyecanlıyım” dedi. “Bu, hatırlamak için elimden gelenin en iyisini yapacağım bir başka gerçekten güzel şey.” TikTok'un yanı sıra gecenin sponsorlarından biri olan Loewe'den çiçekli dantel bir elbise giyen Edebiri, müzenin Amerika kanadındaki havadar Charles Engelhard Court'ta kokteyllere doğru yola çıktı. . Dışarıdaki halının üzerindeki olağan kargaşa göz önüne alındığında, konuklar başlangıçta yavaş davrandılar ve ilk birkaç dakika içinde resepsiyon görevlisine yapacak çok az şey kaldı (Lopez ve Bad Bunny birlikte birkaç selfie çektiler).

Erken kalkanlar arasında Avustralyalı yönetmen Baz Luhrmann ve gecenin yaratıcı danışmanlığını yapan eşi, kostüm tasarımcısı Catherine Martin de vardı. Her ikisi de galanın Kostüm Enstitüsü için bağış toplama işlevi ve genel olarak müzeye olan faydası hakkında tutkuyla konuştu; Luhrmann'ın, sanata ilham vermek için halıyı internetten izlediğini belirten dünya çapındaki gençlere fayda sağlama potansiyelinden bahsetmeye bile gerek yok. Met yetkilileri Salı gecesi 26 milyon dolardan fazla para toplandığını, bu rekor bir bağış toplama çabası için büyük bir meblağ olduğunu söyledi. Galadan unutulmaz anlar ve sahneler:

BÜYÜLÜ BİR ORMAN

Partiye eşlik eden serginin başlığı “Uyuyan Güzel: Yeniden Dirilen Moda” olsa da aslında masallarımızdaki Prenses Aurora ile ilgili değildi. Daha ziyade müze koleksiyonundaki, artık dünyaya “uyandırılmış” kırılgan giysi parçalarını öne çıkarmak ve aydınlatmakla ilgiliydi. Ancak yine de müzenin tamamen masalsı bir atmosfere dayandığını söylemek yanlış olmaz.

Konuklar Büyük Salon'a girdiklerinde, “tuhaf bir ağaç” tasvir eden, 32 metrelik devasa bir orta parçanın yanından geçtiler. Orman benzeri bir çalılığın üzerinde, Uyuyan Güzel'in prensinin ona gerçek bir aşk öpücüğü vermek için kesmek zorunda kaldığı yapraklara tam olarak benzeyen, bükülmüş dallara sahip devasa yeşil kumaş çiçekler filizlendi. Konuklar daha sonra canlı bir yaylı çalgılar orkestrası boyunca yürüdüler ve orman hayvanları gibi giyinmiş (tunikler ve taytlar giyen) bir dizi sanatçı ormanda eğlendi.

SANAT OLARAK MODA

Sergiyi inceleme ya da doğrudan kokteyllere gitme seçeneği göz önüne alındığında, çoğu misafir ikincisini tercih etti. Ancak bazıları sadece görmeyi değil aynı zamanda duymayı, koklamayı ve dokunmayı da içeren çok duyusal bir moda deneyimi olan gösteriye katıldı. Lena Waithe, giysileri incelemek için tek başına zaman harcadı ve “gördüğüm iş karşısında şaşkına döndüğünü” söyledi.

Oyuncu/yapımcı, pek çok kişi gibi kendisinin de modayı sıklıkla eğlenceli ve hafif bulduğunu ekledi. “Ama sonra buraya geldiğimde bunun bir sanat formu olduğunu hatırladım” dedi. Ve Meryl Streep'in The Devil Wears Prada'da Wintour benzeri bir karakter olarak Anne Hathaway'e yaptığı, giydiğimiz kıyafetlerin bizim için nasıl seçildiğini anlatan bir konuşmayı hatırladı. Waithe, “Tarzımızın uzun süredir aramızda olmayan insanlardan etkilendiğini hatırlatmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

SETH MEYERS İZİNDE KALIN

Gece geç saatte galaya eşiyle birlikte katılan sunucu Meyers, çocuk bakımı olmadan bir akşam geçirmenin güzel bir mola olduğunu söyledi. Ancak şaka yollu bir şekilde, 8, 6 ve 2 yaşlarındaki küçük çocuklarının neden davet edilmediğini de sordu. Meyers, “Vogue'un onu davet etmemesinin çok kaba olduğunu düşünüyorum” diye şaka yaptı. “Burası çok çocuk dostu. Ve ellerini olaylardan uzak tutma konusunda çok iyiler.

Meyers, galada en çok keyif aldığı şeyin “hayranı olduğum veya programda röportaj yaptığım birçok insanı görmek” olduğunu söyledi. Ancak iş modaya gelince açık olmayı seviyor: “Kimse benim gibi bir adamın büyük bir hamle yapmasını istemez.” Ben kendi şeridimde kalıyorum.

BROADWAY KALABALIĞI

Met Gala'da her zaman güçlü bir Broadway grubu vardır çünkü Wintour büyük bir tiyatro hayranıdır. Galada, “Merrily We Roll Along” dalında Tony adaylığını yeni kazanan Jonathan Groff, yakın arkadaşı ve “Glee”nin başrol oyuncusu (ve “Funny Girl”ün yıldızı) ikincisini bekleyen Lea Michele ile güldü ve şakalaştı. çocuk ve ışıltılı bebek Blue Rodarte, katıldığı önceki Met Galalarını hatırladı; bunlardan biri “Hair” şarkısını söylediği, diğeri ise 2016'da konuk Beyoncé'nin “That had” şarkısını yayınladığıydı. “destansıydı.”

“ÇOK MUTLU OLURDUM”

Uzaktaki bir masada başka bir Broadway yıldızı J. Harrison Ghee oturuyordu. Geçtiğimiz yıl Ghee, Some Like It Hot filmiyle En İyi Erkek Oyuncu dalında Tony ödülünü kazanmadan yaklaşık bir ay önce ilk galasına katılmıştı. Ghee, akşamın doğa temasına mükemmel bir şekilde uyum sağlayan, caddisfly solucanından ilham aldığı söylenen tasarımcı Howie B'nin dramatik tüy görünümünü giydi. Ghee, gecenin modanın yaşayan ve ifade edici bir sanat olduğunun kanıtı olduğunu söyledi. Ve şunu eklediler; “Küçük ben çok mutlu olurdum. Onları her zaman kontrol ediyorum; gurur duyarlar mıydı? Yapabilirdin.”

(KIRIK) PARÇALARIN TOPLAMINDAN DAHA BÜYÜK BİR ELBİSE

Sánchez ve Bezos sergide yürürken, kendilerine özgü kıyafetleri zemine sürtünürken aynı derecede ayırt edici bir ses çıkardı. Bezos, “Seni kaybetmeyeceğiz” diye şaka yaptı. Sánchez, Oscar de la Renta'nın büyüleyici Fernando Garcia ve Laura Kim tasarımını ilk kez denediğinde gözyaşlarına boğulduğunu söyledi. Hacimli etek, boncuk ve ayna apliklerine sahipti ve Tiffany camına benzemesi gerekiyordu. Sánchez, “Aynaya ihtiyacınız varsa elbisemi kullanın” diye şaka yaptı. Elbisenin hayatı simgelediğini düşündüğünü, her şeyin biraz kırık olduğunu ve bunun parçalarla ne yaptığınıza bağlı olduğunu düşündüğünü ekledi. Bezos için elbiseyi denerken gözleri buğulanmıştı: “Bana hiç bu kadar güzel görünmediğimi söyledi” dedi.

Eğlenceli gerçek: Sánchez, Garcia'nın kendisine elbiseyi onarmak için bir parçaya ihtiyacı olduğunu ve bunu Amazon'dan sipariş ettiğini söylediğini söyledi.

AKŞAM YEMEĞİ İÇİN CLARION ÇAĞRISI

Yüzlerce sohbet eden ünlünün akşam yemeği için müzede dolaşmasını nasıl sağlıyorsunuz? Organizatörler farklı seçenekler denedi. Bir yıl boyunca korna oyuncularından oluşan bir takımdı. Başka bir yıl, Jon Batiste ve Melodica'sı kalabalığın arasından geçen bir gruba liderlik etti. Geçen yıl David Byrne onurlandırıldı. Pazartesi günü dev bir koro, dansçılar eşliğinde “Future of Us” adlı özgün müziği seslendiriyordu. Sonra bir zil çaldı ve sanatçılar “Akşam yemeği için!” diye bağırdılar. Ve kalabalıktan uzaklaşarak – yavaş yavaş – “çiçek aranjmanlarıyla iç içe geçmiş büyülü şamdanların” yer aldığı masalarla masal motifinin devam ettiği Dendur Tapınağı'na doğru yürüdük.

YEMEK İÇİN NELER VAR?

Geç gelmek hâlâ moda; Bazı misafirler saat 21.00 gibi geç, hatta çok daha geç geldi. Ama akşam yemeği için hazırlayanlar için menüde şunlar vardı: dana bonfile, bezelye tortellini, kuzugöbeği kuzugöbeği ve bahar sebzelerinden oluşan ana yemek ve ardından Grimm Kardeşler masalından ilham alan dörtlü tatlı: “Evet.” Uyuyan Güzel” – şekerle birlikte “özel yapım şapkalar şeklinde.”